iCOR jest modułowym sercem platformy Elegant. Ustandaryzowany rdzeń złożenia profili pozwala na pełną wymienność dostępnych ram i skrzydeł.
Modułowość iCOR to wiele możliwości w ramach jednej platformy. Wszystkie skrzydła Elegant pasują do trzech opcji ram iCOR: 76 mm, 84 mm i 115 mm. Oznacza to możliwość dobrania designu skrzydła do oczekiwanego przez klienta stylu, co skutkuje bezprecedensowym obniżeniem stopnia skomplikowania produkcji i logistyki oraz możliwością personalizacji oferty.
Centralne uszczelnienie
Modułowość iCOR to wiele możliwości w ramach jednej platformy. Wszystkie skrzydła Elegant pasują do trzech opcji ram iCOR: 76 mm, 84 mm i 115 mm. Oznacza to możliwość dobrania designu skrzydła do oczekiwanego przez klienta stylu, co skutkuje bezprecedensowym obniżeniem stopnia skomplikowania produkcji i logistyki oraz możliwością personalizacji oferty.
„Pierwszy uniwersalny rdzeń przekroju dla różnych stylów okien i drzwi”
Elegant to przemyślany pod względem trendów rynkowych zestaw wariantów stylistycznych skrzydeł w pełni kompatybilnych z różnymi głębokościami ram, za sprawą modułowości iCOR.
Ewolucja iCOR: zastosowanie logiki modularnej
Elegant to przełom w Deceuninck zarówno pod względem designu, jak i technologii. Elegant, pierwszy system okienny, oparty o iCOR, symbolizuje nowe, uproszczone podejście. Nasz ekspert ds. rozwoju produktu, Peter Degrande omawia proces, który zaowocował wprowadzeniem logiki modularnej stanowiącej podstawę uniwersalnej platformy.
„Nasza nowa logika modularna prowadzi do standaryzacji procesu produkcji, co pozwala producentom okien zaoszczędzić czas i pieniądze.”
Dlaczego potrzebna jest uniwersalna platforma?
Peter Degrande: “Deceuninck zawsze wykazywał podejście silnie zorientowane na rynek. Przez lata zawsze dostosowywaliśmy naszą ofertę produktową do potrzeb klientów, co w dłuższej perspektywie zaowocowało kompleksową, jednak rozbudowaną ofertą zawierającą różne systemy. Obecnie mamy w sumie pięć różnych platform, z których każda ma swoje specyficzne właściwości. Kiedy szukaliśmy następcy dla Zendow#neo, zaczęliśmy od poszukiwania sposobu na zmniejszenie tej złożoności. Dzięki iCOR opracowaliśmy macierz, która może służyć jako podstawa dla wszystkich przyszłych konstrukcji.”
Jak zdefiniowano podstawowe cechy iCOR?
Degrande: “W oparciu o analizę rynku i wymagania techniczne ustaliliśmy standardową głębokość profilu platformy na 76 mm. Pozwala to uzyskać szerokość szklenia umożliwiającą zastosowanie najbardziej popularnych, w tym dwukomorowych, pakietów szybowych. Aby zapewnić jeszcze lepszą izolację cieplną dla nowego systemu, iCOR wprowadza również koncepcję potrójnej uszczelki. Dodając do tego bardzo wąską przylgę, byliśmy w stanie ustandaryzować ramę 76 mm, jako najbardziej efektywną. Jednym z wymagań było rozszerzenie możliwości wprowadzenia zintegrowanej uszczelki centralnej. Poprzednio stosowano system ‘podwójnych uszczelek’: uszczelnienie wewnątrz i na poza profilem. Aby zmaksymalizować izolację termiczną nowego systemu, iCOR posiada trzy rodzaje uszczelnienia, z dodatkowym uszczelnieniem w środku. Aby sprostać najbardziej rygorystycznym wymaganiom rynku, zapewnimy również głębokość profilu wynoszącą 84 mm. iCOR to ściśle określony kształt ramy i skrzydła w miejscu ich połączenia. Część, w której rama profilu i skrzydło stykają się, zawsze pozostaje taka sama. Stosując taką logikę modularną w każdej nowej konstrukcji ramy i skrzydła, zapewniamy, że pasują one do siebie.
„Elegant oznacza zmianę w postrzeganiu PVC.”Peter Degrande · Ekspert ds. rozwoju produktu”
W jaki sposób ułatwia to proces produkcyjny u producenta okien?
Degrande: “Większość współpracujących z nami producentów okien korzysta z różnych systemów. Nasi klienci często oferują różne technologie, takie jak profile wzmocnione stalą i włóknem szklanym. Ponadto często używają różnych głębokości profili. Wszystkie te systemy wymagają zróżnicowanych specyfikacji, co oznacza różne ustawienia i programy dla maszyn. Zastosowanie stałej głębokości profilu i modułowej struktury gwarantuje, że niektóre operacje, takie jak wiercenie i frezowanie, pozostają takie same dla różnych rodzajów profili. W ten sposób standaryzujemy proces produkcyjny, który pozwala producentom nie tylko zaoszczędzić czas, ale także obniżyć koszty produkcji.”
Jakie były założenia dotyczące designu, przy projektowaniu skrzydeł nowej platformy iCOR?
Degrande: “Pomysł uproszczenia naszej oferty produktów z PVC szedł w parze z celem osiągnięcia wyższego poziomu we wzornictwie. PVC znane jest przede wszystkim z dobrej wydajności i efektywności, ale zostawało w tyle pod względem designu. Jeszcze kilka lat temu, PVC było głównie kojarzone z białymi, błyszczącymi profilami okiennymi. Nowe trendy w wykończeniu powierzchni profili, takie jak aktualnie dostępna paleta oklein czy nakładki aluminiowe, pozwoliły nam zrobić pierwszy krok w poprawie wyglądu okna. Elegant oznacza dalsze kroki w tym kierunku, ponieważ prezentuje niezwykle elegancki design. Nigdy wcześniej PVC nie miało tak nowoczesnego i minimalistycznego wyglądu. Wprowadzając Elegant, Deceuninck definitywnie zmienia postrzeganie PVC. Na potwierdzenie tego możemy wskazać kilka międzynarodowych nagród: Elegant zdobył już dla nas
German Design Award, German Innovation Award,
Red Dot Award i
Designregio Kortrijk Award.”
Zbadaj możliwości iCOR
Jaki jest wpływ nowatorskiej technologii iCOR firmy Deceuninck? Wyjaśnia to Francesco Corradini z Biura technicznego!
Dlaczego iCOR jest tak ważną innowacją?
iCOR to modułowe serce systemu Elegant. Istnieje wiele różnych systemów drzwiowych i okiennych z PVC. Oznacza to, że nie są one wymienne i zapewniają złożoność na rynku i u wszystkich naszych klientów. iCOR upraszcza bieżącą sytuację, pozwalając połączyć różne rodzaje ram i drzwi w ramach projektów i zapewniając ich niezmienną różnorodność.
Jakie problemy klientów Deceuninck rozwiązuje ta innowacja?
iCOR ułatwia naszym klientom pracę! Do najważniejszych cech iCOR należy elastyczność i uproszczenie. Trzy serie ram, pięć serii skrzydeł, dostępnych lub w fazie przygotowań, a wszystkie można stosować wymiennie. Dla naszych klientów oznacza to lepsze zarządzanie profilami, mniejsze zapasy profili, mniejsze odpady z profili, mniejszą liczbę narzędzi do obróbki wszystkich profili oraz, co nie mniej ważne, szerszy wybór rozwiązań.
Jakie są główne korzyści iCOR dla klientów, poza elastycznością?
Oprócz elastyczności iCOR oferuje naszym klientom profile o nowoczesnej, nowatorskiej konstrukcji i doskonałych parametrach. Ponieważ drzwi i okna stanowią centralne elementy zrównoważonego budownictwa i są towarami trwałymi, zawsze łączą się z konstrukcją budynku.
Dlaczego tak ważne jest dodanie jednego systemu ThermoFibra na platformie iCOR?
W roku 2012 firma Deceuninck wprowadziła nową, fantastyczną technologię. Strukturalne włókno szklane wytłoczono w profile skrzydeł, co pozwoliło nam wyeliminować dawne wzmocnienia ze stali. ThermoFibra to ekskluzywna technologia opracowana przez firmę Deceuninck, która odróżnia nas od wszystkich firm konkurencyjnych i pozwala zapewnić klientom wysoce nowatorski produkt o nowoczesnym i eleganckim wzornictwie oraz lepszych parametrach. Skrzydła systemu Elegant ThermoFibra wzmocniono kilometrem splecionego włókna szklanego, które tworzy wytłaczane pręty w profilu z PVC, zastępujące tradycyjne wzmocnienia stalowe, zwiększając parametry cieplne i przyspieszając proces produkcji okien.
Jak ta innowacja wpłynie na rynek?
Dzięki wprowadzeniu rewolucyjnego rozwiązania iCOR, pomysłowej metody łączenia elementów konstrukcyjnych, nowy system Elegant jest niezwykle elastyczną i kompletną gamą, spełniającą codzienne potrzeby naszych klientów oraz żądania rynków europejskich. Deceuninck jest liderem innowacji na rynku okiennych i drzwiowych systemów PVC.
Co sprawia, że nasza technologia iCOR jest wyjątkowa?
Alexander Wallig z firmy RWS Fenster jest przekonany, że jest to innowacja, która będzie miała ogromny wpływ na branżę.